4 maja 2013

Żaglówki śniadaniowe

Żaglówki śniadaniowe
Łódki zrobione z jajek to klasyka śniadań dla dzieci:- ) Junior w przyszłości chce zostać szkutnikiem co sprawia, że motywy żeglarskie często przewijają się przez naszą kuchnię. Tegoroczną majówkę spędzamy w domu ponieważ dopadła nas angina, mamy więc sporo czasu na kuchenne eksperymenty i wspólne przygotowywaniu potraw. Lubię patrzeć jak mój maluch, który wcale nie jest już taki mały, z zapałem kroi, miesza, ugniata, ozdabia, smakuje… Jednak najfajniejsze są nasze dyskusje i rozmowy przy wspólnej pracy:- ) Żaglówki śniadaniowe oczywiście trafiają do kącika niejadka. 

Składniki:
·       jajka
·       wędlina lub żółty ser
·       pomidory koktajlowe
·       domowy majonez
·       szczypiorek
·       kapary
·       sałata
·       wykałaczki
·       chleb

Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać przekroić na pół. Z wędliny lub żółtego sera wyciąć trójkąty i nabijając na wykałaczkę przymocować żagle. Na masztach umieścić kapary. Z połówek pomidorków koktajlowych zrobić kabiny. Łódki ozdobić domowym majonezem oraz szczypiorkiem. Żaglówki z jajek podawać na morzu z sałaty:- )

Smacznego:- )


Żaglówki śniadaniowe

8 komentarzy :

 1. każdy niejadek skusi się na takie żaglówki! :) super!

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne! ekstra pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cuuudo! Fajny pomysł na dziecięce imprezki.

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne :) chętnie wykorzystam pomysł na jakiejś imprezce :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy sposob na zachecenie dzieci do jedzenia wartosciowego sniadania w domu. Jezeli rodzice zdaza zrobic komfortowe zakupy i jeszcze dziecku uda sie zrobic na rano takie cuda tym bardziej nasze pociechy beda mialy sily na caly dzien ;]

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...